25 Квітня 2019

Чого краще уникати при оформленні мікрокредитів?

Чого краще уникати при оформленні мікрокредитів?

Мікрокредити, особливо ті, що оформляються через Інтернет на банківську карту, багатьом людям здаються оптимальним варіантом виходу з тимчасових фінансових труднощів. І це справді так. Однак, при користуванні мікропозиками у деяких позичальників можуть виникати негативні моменти.

Мікропозику краще не оформляти?

Багато хто стверджує, що краще взагалі не мати ніяких стосунків з мікрокредитними організаціями. Набагато вигідніше позичити гроші у родичів чи друзів, навіть з огляду на можливу подяку за це. Наприклад, коньяк або цукерки за те, що вчасно надали матеріальну підтримку. Також з родичами, друзями або знайомими набагато простіше домовитись про перенесення крайньої дати погашення заборгованості.

Звичайно, якщо у знайомих є можливість дати гроші в борг – це дуже добре. А що робити, коли людина не може Вам допомогти в даний момент, навіть при всьому бажанні? До того ж багато людей не люблять використовувати (або навіть псувати) дружні стосунки, турбуючи знайомих своїми проблемами.

У цьому випадку без кредиту не обійтись. До того ж, наприклад, в компанії Глобал Кредит, першу онлайн позику на карту можна оформити під символічний 0,01% на день. Це набагато вигідніше розрахунку коньяком або цукерками. До того ж, якщо є труднощі з повною виплатою кредиту легко оформити пролонгацію позики сплативши тільки відсотки за його використання.

Оформлення позики в МФО

Якщо остаточно прийнято рішення про те, що кредит оформлятиметься в мікрофінансовій організації, при оформленні потрібно уникати таких моментів:

  • Під час даного процесу не можна нехтувати власною уважністю. Заявку на кредит потрібно заповнювати не поспішаючи, максимально сконцентрувавшись. При внесенні в анкету позичальника персональних даних, не можна допускати будь-яких помилок або неточностей, інакше за таким кредитом одразу ж надійде відмова. Також відразу потрібно записати інтернет-адресу ресурсу МФО та необхідні для автентифікації пароль і логін. Часто позичальники нехтують цією інформацією, а потім стикаються з серйозною проблемою при спробі увійти до свого особистого кабінету на інтернет-ресурсі МФО.
  • Не варто оформляти кредит в найпершій МФО, яка «потрапила під руку». На вітчизняному ринку мікрокредитування працює велика кількість комерційних організацій і пропозиції з кредитування у них всіх відрізняються між собою. Відмінності можуть бути не лише щодо строків виплати, але й за сумою кредитування і переплати. З цієї причини потрібно максимально детально вивчити всі існуючі на ринку пропозиції, а не оформляти кредит в першій же МФО, рекламу якої вдалося знайти в Інтернеті. Іноді, добре пошукавши, можна навіть знайти кредит без відсотків, який деякі МФО пропонують своїм новим клієнтам.
  • Вибір способу отримання кредитних коштів, теж є досить важливим пунктом. Необхідно знати, що отримати грошовий переказ в нічний час доби не вийде, в цьому випадку краще використовувати для отримання грошей банківську картку або гаманець електронної платіжної системи.

Обслуговування та погашення кредиту

Відразу ж варто зруйнувати міф про те, що кредити, оформлені через Інтернет повертати не обов'язково. Той факт, що «традиційний» паперовий договір відсутній, не має ніякого значення. Здійснення угоди відбувається у дистанційному режимі і при цьому використовується електронний підпис позичальника, тому договір має таку ж юридичну силу, як і той кредит, що був оформлений в одному з філіалів МФО чи банку.

Також є 4 важливих фактори, про які не можна забувати при оформленні та погашенні кредиту в МФО.

Перший. Не можна пускати ситуацію на самоплив при проблемах з погашенням. Коли у позичальника недостатньо коштів для своєчасного погашення кредиту, не потрібно ховатися від кредитора, бо це може лише погіршити ситуацію. У результаті – штрафи, пеня, негативна кредитна репутація на довгі роки та інші негативні наслідки. Найкраще відразу ж звернутися в МФО і пояснити все як є, найчастіше таким позичальникам пропонують скористатися послугою пролонгації або реструктуризації. Але найголовніше – в такому випадку не буде допущено прострочення, яке може спричинити собою всі вищеописані негативні наслідки.

Друге. Не можна забувати про мікрокредит. Якщо у позичальника з'явилась можливість достроково погасити свій кредит, то обов'язково потрібно зробити це. Таким чином, він уникне прострочення, а ще може істотно заощадити на кредиті, сплативши набагато менші відсотки. У більшості МФО нараховують відсотки на фактичне використання кредитних коштів, а не за повний період дії кредитного договору.

Третє. Не варто зволікати з погашенням до останнього. Найкраще вносити платіж не пізніше, ніж за 2-3 дні до крайнього терміну. Це необхідно робити як мінімум з двох причин:

  • Причина технічного характеру. Наприклад, на інтернет-ресурсі МФО проводяться технічні роботи або ж оптимальний для позичальника варіант погашення заборгованості недоступний.
  • Деякі варіанти переказу коштів припускають певну затримку. А моментом погашення заборгованості є саме та дата, коли кредитор отримав гроші, а не коли вони були йому відправлені.

Четверте. Не можна забувати про свої кредитні зобов'язання, просто перерахувавши гроші в МФО. Потрібно обов'язково переконатись у тому, що кредит повністю закритий. Причому не лише ознайомившись з оновленими даними в особистому кабінеті, а й подавши відповідний запит на отримання довідки, яка зможе підтвердити виконання боргових зобов'язань позичальника.

Підсумок

Якщо позичити грошей у родичів, знайомих або друзів немає можливості і прийнято рішення оформити кредит у МФО, тоді до такого варіанту кредитування необхідно ставитися з максимальною відповідальністю. З цієї причини необхідно враховувати всі можливі нюанси, які можуть виникнути в процесі оформлення такого кредиту, його обслуговування і погашення.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України