19 Листопада 2018

Чорна п'ятниця ‒ історія і традиції

Чорна п'ятниця ‒ історія і традиції

Саме з цього дня, після Дня подяки в США, починається сезон різдвяних розпродажів. Традиція проводити розпродажі в цей період з'явилася на початку ХІХ століття, а назва «Чорна п'ятниця» виникла в 1966 році і спочатку використовувалася виключно на Сході США. Вперше цей термін був використаний в Філадельфії, з його допомогою були описані великі пробки на трасах.

Чорна п'ятниця офіційно не є святом, але досить багато жителів США беруть відгули на цей день. В Чорну п'ятницю всі магазини починають працювати з раннього ранку, приблизно з 5 години, а великі торгові мережі з півночі. Перші покупці мають можливість придбати товар, отримавши на нього значну знижку в 50%-80%. Такі знижки магазини роблять для того, щоб по-максимуму залучити до себе покупців.

З 2010-х років традицію влаштовувати розпродажі в Чорну п'ятницю підхопили багато магазинів в Європі та Україні.

Чорна п'ятниця в 2018 році

Чорна п'ятниця в 2018 році почнеться в ніч на 24 листопада. Саме в цей день, мешканці багатьох країн, мають хорошу можливість купити зі знижками багато необхідних речей.

В Україні Чорна п'ятниця цього року почнеться в 00:00 п'ятниці, 24 листопада. В цей час, у більшості українських магазинів можна буде скористатися величезними знижками і очікується неймовірна кількість покупців.

Покупці з нетерпінням чекають, що в Чорну п'ятницю вартість товарів в брендових магазинах, бутіках, торгових центрах та інтернет-магазинах знизиться на 80-90%. Однак, знайти товари з такими знижками досить складно, крім цього, кількість товару з такою знижкою завжди обмежена. Але підшукати для себе по-справжньому вигідну пропозицію для придбання побутової техніки, взуття, електроніки, одягу та ін. ‒ абсолютно реально.

Незважаючи на те, що в Україні цей день поки знаходиться в процесі «приживання», в цьому році більше ніж 30% українців вийдуть на «полювання» за хорошими знижками. Це показало дослідження, проведене в агентстві Black Friday Global, опитавши більше 12.000 осіб, які проживають на території 55 країн.

За результатами дослідження з'ясувалося, що кожен з цих українців витратить в Чорну п'ятницю приблизно 3000 грн. Середній розмір знижок в Україні становитиме близько 66%, тому заощадити можна буде трохи менше 6000 грн.

До речі, саме на території України в Чорну п'ятницю можна буде отримати найбільшу після США вигоду. В Америці в цей день середня знижка становитиме 68%, а в Україні 66%. На третьому місці Канада, там середня знижка теж буде складати 66%. Набагато менші знижки в Європі, трохи більше 50%. Середня ж знижка по всьому світу дорівнює приблизно 55%.

Що можна придбати в Чорну п'ятницю?

Як показує досвід розпродажів, проведених протягом минулих років, частіше за все, новими покупцями здійснюється під час проведення «чорної п'ятниці» в кілька разів більше придбань товарів, ніж в будь-який звичайний день. В цей же час і витрачають покупці набагато більше ‒ середній чек збільшується приблизно в 2-3 рази. За традицією, що склалася, найбільшою популярністю в Україні користуються такі ж, як і в усьому світі, товари: взуття, одяг, товари для дітей, косметика, електроніка та побутова техніка. Найбільші знижки магазини завжди надають на взуття, одяг і супутні аксесуари ‒ приблизно 80%. Трохи меншими є знижки, які магазини надають на електроніку і побутову техніку ‒ приблизно 15% -20%. Більш серйозні знижки на перераховані групи товарів є великою рідкістю.

Пам'ятайте про хитрощі магазинів!

За словами ритейлерів, найбільш часто використовуваними прийомами торгових точок в торгово-розважальних центрах є навмисне підвищення цін, щоб в «чорну п'ятницю» можна було надати покупцям «хороші» знижки на товари. Також магазини часто прибирають з торгового залу найбільш ходові розміри і моделі одягу, анонсуючи при цьому дуже істотну знижку на цей одяг. В Інтернеті можна знайти ще більше різних схем, за допомогою яких брендові магазини, бутіки та інтернет-магазини обманюють своїх покупців. Незалежно від того, по акції Ви купуєте якийсь товар чи ні, намагайтесь завжди дотримуватися основних правил:

  • Якщо є така можливість, при покупці товарів через Інтернет, вибирайте доставку поштовою компанією або кур'єром з післяплатою або оплатою по доставці;
  • Завжди дивіться на рейтинг продавця, а також уважно читайте відгуки, які залишили про нього покупці;
  • Адекватно підходьте до оцінки будь-якого товару. Якщо на товар надається дуже серйозна знижка, це завжди повинно викликати у Вас сумнів.

Де терміново взяти гроші для закупівлі товарів зі знижками в Чорну п'ятницю?

Якщо у Вас в даний момент відсутні вільні гроші для вигідних придбань зі знижками, це ще не причина для того, щоб відмовлятися від хорошого шансу заощадити. За допомогою сервісу Глобал Кредит

Ви маєте можливість оперативно оформити онлайн позику і отримати позикові кошти за допомогою будь-якого зручного для Вас способу: готівкою або на банківську карту. Кредити надаються на наступних умовах:

  • Гроші в борг можна отримати на термін до 30 днів і сумою до 10 000 грн.;
  • Позика оформляється без поручителів, застави та довідки про доходи;
  • Позичальник повинен бути не молодше 18 років;
  • Позика може бути видана позичальникові з поганою кредитною історією.

Позичальник повинен відправити на розгляд заявку і якщо відповідь позитивна, позикові кошти відразу ж відправляються на його карту. Вся процедура оформлення займає не більше 15 хв. Погашати мікрокредити в Глобал Кредит так само комфортно, як і оформляти. Погашення можна здійснювати як переказом з банківської карти, так і готівкою.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України