29 Березня 2017

ТОП-15 цікавих фактів про кредити

ТОП-15 цікавих фактів про кредити

Поняття кредитів в історії з'явилося ще в давнину. Необхідність взяти гроші в борг виникла практично разом з появою самих грошей. Кредити видаються як для споживчих потреб, так і великим компаніям і навіть країнам. Деякі народи в історії ставилися до позичання грошей вкрай негативно, інші саме завдяки кредитам досягли успіху і процвітання. Приклад тому - багато країн Азії та Африки, які взяли кредит на устаткування для видобутку нафти та інших корисних копалин. В історіїкредитів є багато цікавих фактів, про які ви могли не знати:

 • З латині слово «кредит» означає «вірю, довіряю».
 • Вже в VIII столітті до нашої ери в Стародавньому Єгипті, Вавилоні та Ассирії вміли заробляти гроші на відсотках від позики. Вже тоді існували спеціальні глиняні таблички, які грали роль цінних паперів.
 • Перший вавилонський цар Хаммуралі, за часів правління якого місто досягло найбільшого розквіту, видав указ про можливість залишати своїх дітей в якості застави.
 • У Стародавньому Римі під заставу можна було залишати себе. Якщо борг не виплачувався, позичальника за проторювали в темницю з можливістю викупу протягом місяця. У разі, коли викуп внести було нікому, боржника продавали в рабство.
 • Цікавий факт походження слова «іпотека» виник в Стародавній Греції. Коли під заставу залишали земельну ділянку, кредитор ставив на цій території спеціальні таблички під назвою «іпотека» (в перекладі «підставка»). На них був напис, що в разі непогашення боргу земля перейде у володіння кредитора.
 • Найяскравішими неплатниками в історії були королі середньовіччя. Вони досить часто любили позичати гроші не на найнеобхідніші речі, а дочекатися від них повернення було практично неможливо.
 • У XXII столітті Папа Римський Олександр III придав анафемі всіх банкірів, вважаючи, що давати гроші в борг і брати їх великий гріх. До речі, указ так і не був скасований. У багатьох народів світу, в тому числі у давніх персів, брати гроші в борг вважалося великою ганьбою.
 • Були проведені дослідження, що чоловіки, як правило, вибирають кредитора в залежності від його популярності, а жінки більше звертають увагу на швидкість і простоту обслуговування, а також на рівень процентної ставки.
 • У XIX столітті існували організації за типом сучасних бюро кредитних історій. Вони проводили свої розслідування та збирали інформацію про підприємства та купців, які планували стати позичальниками. Мабуть, тоді скорінг займав куди більше часу, ніж у нинішніх кредиторів. У Царській Росії теж були такі організації, але вже в XX столітті.
 • У Російській Імперії кредиторів було прийнято називати лихварями. Позичальник був змушений надати спеціальну розписку, яку лихвар міг передати іншому як плату за що-небудь.
 • Цікаве походження у фрази «боргова яма». Раніше в Росії тих, хто не виплачував борг, ув'язнювали до своєрідної підвальної в'язниці. У боргову яму могли посадити цілу сім'ю, а звільняли лише після відпрацювання боргу або виплати застави.
 • Кредитування фізичних осіб є найбільш затребуваною послугою в фінансових компаніях і банківських установах у країнах, що займають провідне місце в економіці. Тільки для споживчих потреб європейців виділяється 166 млрд. євро на рік.
 • Багато банків не охоче дають кредити за таким списком професій: журналісти, юристи, судді, військовослужбовці, приватні підприємці.
 • У сучасному світі за статистикою найнижчі відсоткові ставки по кредиту в США, Канаді, Японії та країнах Євросоюзу (0,25-4 %).
 • Найбільші державні борги у Японії, Греції, Лівану, Італії та Португалії. Україна в списку боржників займає 32-е місце.

Якщо терміново потрібні гроші в борг

Необхідність взяти кошти в борг може виникнути у кожного. Якщо у вам терміново потрібні гроші в кредит або ви просто не розрахували своїх можливостей, компанія «Глобал Кредит» завжди готова стати вашим вірним помічником. Ми пропонуємо найзручніші умови для оформлення кредиту. Взяти позику можна цілодобово в будь-який день без свят і вихідних через наш сайт за лічені хвилини. Ми будуємо з нашими клієнтами максимально лояльні відносини, беремо до уваги всі проблеми кожного клієнта, щоб виручити з фінансових складнощів тоді, коли це особливо потрібно.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України