Рубрики:

БанкиГроші

18 Квітня 2019

Найбільш грошовита професія або як працюють інкасатори?

Найбільш грошовита професія або як працюють інкасатори?

Коли люди чують слово «інкасатор», на підсвідомому рівні вони уявляють м'язистих парубків, одягнених в бронежилети, котрі переносять великі валізи з грішми. У даній статті ми більш детально обговоримо, кого приймають на таку важку і ризиковану роботу, і як саме відбувається підготовка професійних інкасаторів.

Фізична та психологічна підготовка

Посада інкасатора є досить затребуваною, як в державних службах інкасації, так і в комерційних фінансових установах, банках, приватних охоронних компаніях і небанківських кредитних організаціях. Набір персоналу на дану посаду здійснюється дуже ретельно, через те, що потрібно максимально врахувати всі ризики, пов'язані з цією роботою.

Інкасатору необхідно бути сильним як у фізичному плані, так і в психологічному: він завжди повинен бути готовий до будь-яких несподіванок і нештатних ситуацій. Також, само собою, у нього повинен бути відповідний досвід роботи.

Серйозне значення мають і такі якості людини, як вміння приймати правильні та обдумані рішення в екстремальних умовах, спокій і витримка. Важливим фактором є й те, що дана професія передбачає носіння зброї, і за потреби, інкасатор завжди повинен бути готовий до користування нею, а вистрілити в людину для декого дуже непросто. Тому, перед тим як прийняти на роботу інкасатора, роботодавці часто відправляють претендентів на посаду на ретельні медичні обстеження, а ще вони систематично повинні відвідувати психолога.

Також інкасатори повинні мати фізичне здоров'я близьке до ідеального і високий рівень витривалості, бо повинні будуть носити важкі мішки з паперовими та металевими грошима. А ще, при прийомі на роботу, претендент на посаду інкасатора повинен надати роботодавцю довідку з наркологічного і психоневрологічного диспансеру. Само собою, людина, яка бажає працювати інкасатором, не повинна перебувати на обліку в правоохоронних органах.

Без попередньої підготовки на роботу не випустять

Всі інкасатори-новачки, яких відбирають на роботу, повинні пройти стартовий курс навчання, після чого їм потрібно здати іспит з фізичної підготовки та теоретичної частини. Протягом певного періоду новачки вивчають теорію, а ще вони практикуються на справжніх маршрутах.

Наприкінці навчання всі інкасатори новачки проходять спеціальні стрес-тести, тому що фінансові компанії вельми зацікавлені в збереженні професійних співробітників.

Перевізники

Обов'язки інкасатора досить широкі. Вони можуть здійснювати транспортування готівки як для Нацбанку, так і для інших комерційних компаній, а ще – супроводжувати касирів, які перевозять цінні вантажі або займатися охороною об'єктів, в яких зберігаються цінності.

Безпека перевезення цінних вантажів залежить від кількох нюансів: досвіду роботи інкасаторів, надійності автомобіля і ефективності прокладеного маршруту. Добовий маршрут одного інкасаторського транспортного засобу не повинен перевищувати 500 км.

Безперечно, робота інкасатора дуже ризикована. Тому, в якості основного пріоритету у служб інкасації – збереження здоров'я і життя працівників. Всі інструкції та багаторівневий контроль, які існують на сьогоднішній день, дають можливість забезпечити максимальну безпеку співробітників, а також цінностей і грошей клієнтів. Для багатьох банківських установ – це не лише питання безпеки та оперативності – це ще й надання комфортних умов для клієнта.

У наш час процедура інкасації відбувається дуже швидко і безпечно. Для цього застосовується сучасне обладнання, таке як мобільні принтери, сканери, сервіси для передачі даних через Інтернет та ін.

Також інкасатори використовують сучасну технологію прийому-передачі цінного майна і грошових коштів, процес перерахунку готівки повністю автоматизований, сейф-пакети стали більш легкими і безпечними, а клієнти мають можливість самі створити максимально зручний для них графік інкасування.

Пересування кожного інкасаторського автомобіля безперервно відстежується

Перед виїздом на маршрут, інкасатору видається спеціальна інструкція, якої він повинен дотримуватися, а часто і звіт про криміногенний стан у тому районі, куди він вирушає для інкасації.

Усі інкасаторські автомобілі броньовані і їх практично неможливо підпалити. За самим автомобілем та за обстановкою навколо нього постійно стежать з банку, а ще в машині інкасатори мають спеціальну тривожну кнопку, яку вони повинні натискати при виникненні проблемної ситуації.

Інкасатори мають право не підкорятися органам правопорядку

Транспортний засіб інкасаторів не повинен зупинятись, якщо на це немає спеціального дозволу. Під час робочого маршруту інкасаторам не можна здійснювати будь-які покупки та відхилятись від прокладеного маршруту. Машину заборонено залишати, навіть якщо цього вимагає співробітник правоохоронних органів.

Нападати на інкасаторську машину - нерозумно і марно

Зброя в інкасаторів у наш час – це вже не основний захист грошових коштів, що вони перевозять. Інноваційні технології зробили напад на інкасаторську машину абсолютно безглуздим, бо якщо навіть зловмисники заволодіють сейф-пакетами – увесь їх вміст буде знищено в автоматичному режимі.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України