Рубрики:

ПорадиГроші

06 Вересня 2019

Чому не можна позичати гроші: 5 вагомих причин для відмови

Чому не можна позичати гроші: 5 вагомих причин для відмови

Ви постійно позичаєте гроші, а потім роками чекаєте повернення? І так відбувається з більшістю людей, тому в даній статті ми розповімо, чому часом простіше відмовити, ніж поступитися ціною власних нервів або ризиків не отримати повернення боргу зовсім. Прохання позичити гроші в борг – це всього лише запит, і відповідати на нього згодою чи відмовою, ваша особиста справа. Ніколи не варто картати себе або відчувати муки совісті в таких ситуаціях, сміливо говоріть "ні", якщо вважаєте за потрібне.

Чи замислювались ви коли-небудь, чому не варто позичати гроші? Або вже маєте власну думку з цього приводу і хочеться знайти відповідь, чи правильні ваші міркування на цю тему?

Звичайно, кожен чинить виходячи з власних міркувань, а ще з будь-якого правила можуть бути винятки. Та ми наведемо 5 причин, чому не можна позичати гроші.

Причина номер один: Як не вертись, а взяв, то розплатись?

Ваш добрий приятель регулярно живе не тільки від зарплати до зарплати, але й примудряється позичати у вас кошти, хоча отримує пристойно? Та ще й має звичку забувати про те, що позичав, або тягне з виплатою боргу? Брати в борг "на дружніх правах" досить вигідно, адже у випадку чого можна й зовсім не віддавати.

Так, очікування і отримання боргу мають якесь психологічно-приємне забарвлення. Але, на жаль, часто трапляється так, що борг не отримують назад зовсім. І тоді ніяких позитивних емоцій від подарованих просто так грошей ви не отримаєте. Особливо, неприємно нагадувати про борг. Багато хто навіть вважає за краще не робити цього і набагато охочіше зовсім забудуть про борг і пробачать його, ніж зайвий раз нагадають. Тому найправильніше рішення – не позичати більше тієї суми, яку ви готові згодом пробачити, якщо раптом борг не буде повернений.

Причина номер два: до хорошого швидко звикають!

Є такі люди, хто раз і назавжди прийняв для себе рішення не позичати гроші. І ніякі обставини не змусять їх змінити рішення, чи то екстрена госпіталізація вихованця чи непередбачене весілля друга. І такий стан речей дуже вигідний, бо якщо комусь знадобляться гроші, вони знають до кого звертатись немає сенсу і зайвий раз не турбуватимуть позичальника, що не відбувся. А якщо одного разу ви вже позичали комусь гроші, то швидше за все коли знову буде потрібна якась сума, звернуться до вас, адже ви не відмовили одного разу. Найкраще раз і назавжди закрити цю тему простою відмовою, і більше до вас не звернуться.

Причина номер три: ощадливість понад усе

Є такі люди, для яких постійні борги – норма і навіть певний стиль життя. Вони позичають постійно, у всіх вряд, і при цьому в них постійно немає і не вистачає грошей. То їм бракує невеликої суми на якусь покупку, і вони просять в борг, то бажають позичити "до завтра". Принцип тут приблизно той самий, як і у жебраків, яким бракує десяти рублів "на хлібець", а вам цих десяти рублів не шкода. Тільки суми можуть бути трохи більшими – сто, п'ятсот гривень, а покупки вигаданими.

Але подумайте, адже взявши в борг сто гривень у вас, триста гривень у старого знайомого і п'ятсот гривень у колеги по роботі, можна цілком благополучно мати додатковий дохід. Особливо якщо внаслідок не віддавати цих грошей, адже невеликі суми забуваються простіше. Тому будьте ощадливі й пам'ятайте, що копійка гривню береже.

Причина номер чотири: ну ми ж друзі!

Борг по дружбі варто розглянути окремо. Мабуть, це єдиний з усіх перерахованих пунктів, коли дійсно можна задуматись про можливість позичити. Якщо ви близько знайомі з тим, хто просить у борг, знаєте людину з порядного боку, впевнені в її платоспроможності та необхідності грошей, то зайняти якусь суму ви можете. Але обов'язково обговоріть заздалегідь, що тягнути лямку позичальника на постійній основі ви не плануєте і з великим задоволенням отримаєте свій борг назад в обумовлені терміни. Якщо ж приятель систематично звертається до вас з пропозиціями такого роду, приводу для того, щоб погоджуватись у вас немає.

Причина номер п'ять: а хто подумає про вас?

Напевно, ви витрачаєте зусилля для того, щоб забезпечити себе або сім'ю, укладаєте матеріальні плани і плануєте свій бюджет. То ж чому в список ваших витрат повинні входити витрати на сторонніх людей, які доживши до пристойного віку так і не навчилися контролювати свої витрати?

Так, ситуації трапляються різні. Але погодьтеся, моменти, коли гроші дійсно потрібні екстрено у великому обсязі і взяти їх нізвідки – це велика рідкість і більшість людей ніколи не стикаються з ними. Тому доцільно відкинути всі ваші доводи з приводу дружби, необхідності великої або дрібної суми, яку просить позичити ваш приятель або колега, і раз і назавжди відмовити у позичці. Таким чином, ви позбавляєте себе відразу кількох проблем, які можуть виникнути в процесі повернення боргу (якщо такий момент все ж настане).

Підсумуємо

Наведені в даній статті докази зовсім не означають, що ви повинні псувати стосунки з друзями і колегами. Якщо ви відмовите у позичці, це не означає, що ви зраджуєте ваше спілкування або на вас не можна покластися. Це всього лише одне з ваших особистих рішень, на яке ви маєте повне право. І переживати з цього приводу точно не варто, ви так само продовжите спілкування з людиною, якщо вона входить в коло ваших близьких знайомих, пояснивши їй свою позицію. Також ніколи не думайте виправдовуватись перед прохачем за ваше рішення, м'яко, але впевнено повідомте свою позицію і закрийте тему. Прийнявши рішення не позичати гроші в борг, ви зрозумієте, що набагато простіше живеться без боржників.

Кредити з 18 років на картуКредитний онлайн-калькуляторШвидкі кредити для підприємцівШвидкі онлайн кредити на картуТермінові кредити без відмови онлайнЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредит онлайн на карту без довідок про доходиОнлайн кредит 365 днівМиттєві, моментальні кредити на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуЕкпрес-кредит онлайн на картуКредит без застави та поручителівІнтернет-кредитування на карту онлайнМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, гроші до зарплатиОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюТермінові кредити оналйн на картуОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньУчасники ринку мікрокредитувания України