Рубрики:

ПорадиГроші

06 Вересня 2019

Чому не можна позичати гроші: 5 вагомих причин для відмови

Чому не можна позичати гроші: 5 вагомих причин для відмови

Ви постійно позичаєте гроші, а потім роками чекаєте повернення? І так відбувається з більшістю людей, тому в даній статті ми розповімо, чому часом простіше відмовити, ніж поступитися ціною власних нервів або ризиків не отримати повернення боргу зовсім. Прохання позичити гроші в борг – це всього лише запит, і відповідати на нього згодою чи відмовою, ваша особиста справа. Ніколи не варто картати себе або відчувати муки совісті в таких ситуаціях, сміливо говоріть "ні", якщо вважаєте за потрібне.

Чи замислювались ви коли-небудь, чому не варто позичати гроші? Або вже маєте власну думку з цього приводу і хочеться знайти відповідь, чи правильні ваші міркування на цю тему?

Звичайно, кожен чинить виходячи з власних міркувань, а ще з будь-якого правила можуть бути винятки. Та ми наведемо 5 причин, чому не можна позичати гроші.

Причина номер один: Як не вертись, а взяв, то розплатись?

Ваш добрий приятель регулярно живе не тільки від зарплати до зарплати, але й примудряється позичати у вас кошти, хоча отримує пристойно? Та ще й має звичку забувати про те, що позичав, або тягне з виплатою боргу? Брати в борг "на дружніх правах" досить вигідно, адже у випадку чого можна й зовсім не віддавати.

Так, очікування і отримання боргу мають якесь психологічно-приємне забарвлення. Але, на жаль, часто трапляється так, що борг не отримують назад зовсім. І тоді ніяких позитивних емоцій від подарованих просто так грошей ви не отримаєте. Особливо, неприємно нагадувати про борг. Багато хто навіть вважає за краще не робити цього і набагато охочіше зовсім забудуть про борг і пробачать його, ніж зайвий раз нагадають. Тому найправильніше рішення – не позичати більше тієї суми, яку ви готові згодом пробачити, якщо раптом борг не буде повернений.

Причина номер два: до хорошого швидко звикають!

Є такі люди, хто раз і назавжди прийняв для себе рішення не позичати гроші. І ніякі обставини не змусять їх змінити рішення, чи то екстрена госпіталізація вихованця чи непередбачене весілля друга. І такий стан речей дуже вигідний, бо якщо комусь знадобляться гроші, вони знають до кого звертатись немає сенсу і зайвий раз не турбуватимуть позичальника, що не відбувся. А якщо одного разу ви вже позичали комусь гроші, то швидше за все коли знову буде потрібна якась сума, звернуться до вас, адже ви не відмовили одного разу. Найкраще раз і назавжди закрити цю тему простою відмовою, і більше до вас не звернуться.

Причина номер три: ощадливість понад усе

Є такі люди, для яких постійні борги – норма і навіть певний стиль життя. Вони позичають постійно, у всіх вряд, і при цьому в них постійно немає і не вистачає грошей. То їм бракує невеликої суми на якусь покупку, і вони просять в борг, то бажають позичити "до завтра". Принцип тут приблизно той самий, як і у жебраків, яким бракує десяти рублів "на хлібець", а вам цих десяти рублів не шкода. Тільки суми можуть бути трохи більшими – сто, п'ятсот гривень, а покупки вигаданими.

Але подумайте, адже взявши в борг сто гривень у вас, триста гривень у старого знайомого і п'ятсот гривень у колеги по роботі, можна цілком благополучно мати додатковий дохід. Особливо якщо внаслідок не віддавати цих грошей, адже невеликі суми забуваються простіше. Тому будьте ощадливі й пам'ятайте, що копійка гривню береже.

Причина номер чотири: ну ми ж друзі!

Борг по дружбі варто розглянути окремо. Мабуть, це єдиний з усіх перерахованих пунктів, коли дійсно можна задуматись про можливість позичити. Якщо ви близько знайомі з тим, хто просить у борг, знаєте людину з порядного боку, впевнені в її платоспроможності та необхідності грошей, то зайняти якусь суму ви можете. Але обов'язково обговоріть заздалегідь, що тягнути лямку позичальника на постійній основі ви не плануєте і з великим задоволенням отримаєте свій борг назад в обумовлені терміни. Якщо ж приятель систематично звертається до вас з пропозиціями такого роду, приводу для того, щоб погоджуватись у вас немає.

Причина номер п'ять: а хто подумає про вас?

Напевно, ви витрачаєте зусилля для того, щоб забезпечити себе або сім'ю, укладаєте матеріальні плани і плануєте свій бюджет. То ж чому в список ваших витрат повинні входити витрати на сторонніх людей, які доживши до пристойного віку так і не навчилися контролювати свої витрати?

Так, ситуації трапляються різні. Але погодьтеся, моменти, коли гроші дійсно потрібні екстрено у великому обсязі і взяти їх нізвідки – це велика рідкість і більшість людей ніколи не стикаються з ними. Тому доцільно відкинути всі ваші доводи з приводу дружби, необхідності великої або дрібної суми, яку просить позичити ваш приятель або колега, і раз і назавжди відмовити у позичці. Таким чином, ви позбавляєте себе відразу кількох проблем, які можуть виникнути в процесі повернення боргу (якщо такий момент все ж настане).

Підсумуємо

Наведені в даній статті докази зовсім не означають, що ви повинні псувати стосунки з друзями і колегами. Якщо ви відмовите у позичці, це не означає, що ви зраджуєте ваше спілкування або на вас не можна покластися. Це всього лише одне з ваших особистих рішень, на яке ви маєте повне право. І переживати з цього приводу точно не варто, ви так само продовжите спілкування з людиною, якщо вона входить в коло ваших близьких знайомих, пояснивши їй свою позицію. Також ніколи не думайте виправдовуватись перед прохачем за ваше рішення, м'яко, але впевнено повідомте свою позицію і закрийте тему. Прийнявши рішення не позичати гроші в борг, ви зрозумієте, що набагато простіше живеться без боржників.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України