Рубрики:

Мікрокредити

13 Липня 2017

Хто придумав мікрокредити. Історія, ідея, успіхи і проблеми

Хто придумав мікрокредити. Історія, ідея, успіхи і проблеми

Багато хто вважає, що бідність - це замкнуте коло, з якого вирватися неможливо. Дійсно, щоб почати свою справу, потрібні кошти, часто взяти їх просто ніде. Банки видають кредити лише певному колу людей - тим хто з найбільшою ймовірністю зможе їх повернути. Так і виходить, що гроші роблять тільки гроші. На щастя, відносно нещодавно стали з'являтися мікрофінансові компанії, у яких можна взяти в борг практично кожному.

Мікрокредити стали шансом вирватися із зловісного тупика. Але будь-які ліки, якщо застосовувати бездумно можуть стати отрутою. Так і тут, без старань і розрахунку, успіху не досягти. А якщо легковажно брати позики регулярно на спонтанні покупки та послуги, то можна і зовсім потрапити до боргової ями.

Що таке мікрокредит?

Мікрокредитування - це позики на невелику суму, яку можна отримати за спрощеною схемою на нетривалий термін. Як правило, в Україні максимальна сума мікрокредиту становить від 3 000 до 10 000 грн. на термін від 10 днів до місяця. У кожній мікрофінансовій компанії умови можуть сильно відрізнятися. Але суть одна: мікрокредити видаються за лічені хвилини і для цього необхідний мінімальний пакет документів.

Хто придумав мікрокредит і навіщо?

Мухаммед Юнус

Ідея належить професору Мухаммеду Юнусу. Сам він родом з дуже бідної країни - Бангладеш. Професор отримав економічну освіту в США. Його завжди хвилювало питання голоду і убогості в його державі. Тому повернувшись на батьківщину, з 1974 року він став брати активну участь у розвитку економічної системи Бангладешу.

Юнус зауважив, що якщо позичити навіть невелику суму, вона може зіграти важливу роль в житті і суттєво поправити фінансовий стан бідних людей. Для експерименту, Юнус видав у якості мікрокредиту 27 доларів десятьом жінкам, які робили бамбукові меблі. Але цього цілком вистачило, щоб вони змогли закупити матеріал. Меблі виготовлялися і продавалися швидко і з поверненням коштів проблем не виникло. Прибуток отримували обидві сторони. Юнус вирішив продовжити свій експеримент. Він видавав позики з умовою, що гроші витратяться на розширення і відкриття бізнесу.

Місцеві лихварі вважали Юнуса божевільним, і не вірили в успіх його концепції. Але на загальний подив, не поверталося менше 3% грошей, що були надані в борг. У порівнянні зі звичайними кредитами ця цифра була незначною. Незабаром професор створив свій власний Grameen Bank, який став відомим на весь світ. У перекладі це означає «Сільський банк». Тут все ґрунтується виключно на довірі, без будь-яких письмових договорів. Більш високого відсотку повернення немає в жодному банку світу.

За приголомшливу ідею Юнус став лауреатом Нобелівської премії миру. Американський журнал Foreign Policy в 2008 році зазначив його на другому місці в списку «100 глобальних мислителів». Концепція Юнуса буквально охопила весь світ. Сьогодні вона дуже популярна навіть в розвинених країнах. Генеральна асамблея ООН з метою підтримки бідних сімей світу всіляко сприяє розвитку мікрокредитування.

Критика концепції

 • Ставки значно вищі, ніж за звичайні кредити.
 • Люди частіше беруть в борг не для бізнесу.
 • Необачно люди стають залежними від постійних позик.
 • Найбідніші можуть все ж отримати відмову в допомозі.
 • Мікрокредит може стати поштовхом в просуванні бізнесу, але якщо не продовжувати активно працювати, успіх не буде тривалим.

Мікрокредити в наші дні

Знаючи, які складнощі можуть виникнути при оформленні кредиту в банку, багато українців довго боялися займати взагалі. Проте мікрокредити сьогодні стали досить популярними. І хоч відсоток у них вищий, ніж в банках, переваги безперестанку залучають клієнтів:

 • Можливість отримати відмову у мікрофінансовій компанії набагато нижча, ніж у банку. Навіть з поганою кредитною історією шанс отримати мікрокредит істотно вищий
 • Процедура оформлення та схвалення заявки відбувається вкрай швидко, в будь-якій обраній компанії вона ніколи не займає більше 30 хвилин. Мікрокредит також можна оформити через інтернет в онлайн-режимі, повністю виключивши спілкування з персоналом
 • Мінімум документів і вимог: паспорт, код ІПН та наявність трудового доходу (навіть неофіційного) або пенсійного забезпечення
 • Погасити кредит також легко: можна онлайн, не виходячи з дому або готівкою, якщо у компанії є відділення в вашому місті
 • Не потрібно вказувати мету звернення, ви можете використовувати гроші як завгодно.

Коли і для чого потрібен мікрокредит?

Мікрокредити онлайн

З огляду на нетривалі терміни, на які видаються мікрокредити, зазвичай їх беруть на різні потреби до зарплати. Не дарма їх часто так і називають «Кредити до зарплати», «Гроші до зарплати», «Позики до зарплати». Для багатьох це єдина можливість вчасно оплатити рахунок за квартиру, навчання та інші послуги, швидко знайти потрібну суму на аукціонний товар або подарунок.

Найчастіше мікропозики рятують від непередбачених витрат, наприклад, на лікування. Особливо зручним є те, що онлайн-сервіс цілодобовий і навіть серед ночі, можна отримати необхідну суму.

Більшість компаній працює по всій Україні. Якщо ви поїхали на відпочинок або у відрядження і грошей за будь-якої причини в чужому місті не вистачає, також можна легко оформити мікрокредит, а повернути його вже після повернення додому.

Як взяти мікрокредит через наш сайт «Глобал Кредит»?

Для того щоб стати позичальником потрібно мати:

 • Стабільний заробіток (навіть неофіційний);
 • Штамп про реєстрацію в Україні;
 • Паспорт та код;
 • Вік від 18 до 71 року.

Ми пропонуємо оформити мікрокредит такими способами:

Кредит онлайн

Потрібно заповнити коротку і просту анкету на нашому сайті. Для цього будуть потрібні дані паспорта, коду ІПН та номер банківської картки, на яку повинні будуть прийти зарахування. Вся інформація ретельно шифрується і незаконно перехопити її не реально. Уже через 15-20 хвилин ви отримаєте відповідь, якщо вона буде позитивною, гроші зарахують на карту. При повторному зверненні процедура прийняття рішення займе всього 5 хвилин!

Кредит готівкою

Електроніці довіряють не всі, а хтось просто боїться зробити помилку, тому ми оформляємо кредити у своїх відділеннях, які розташовані по всій Україні. Візьміть з собою тільки паспорт і код, щоб менеджер оформив заявку. Далі все так само як і в онлайн кредитуванні. Відповідь видається через 20 хвилин після заповнення заявки.

SMS-кредитування

Ви можете скористатися цією послугою, якщо ви вже брали кредит раніше в нашій компанії і вчасно повертали його. Досить просто відправити запит через SMS на номер 717, і ви отримаєте гроші в кредит на карту вже через 5 хвилин. У повідомленні вкажіть:

Суму позики (до 10 000 грн.)*термін (в днях, але не більше 14)*номер банківської карти.

Вводьте виключно цифри і зірочки з номера, який ви раніше вказували в нашій анкеті.

Погашення кредиту

Ми також подбали, щоб вам було зручно погасити кредит. Це можна зробити готівкою в наших відділеннях і терміналах популярних платіжних систем, а також за допомогою карти онлайн через наш сайт, через систему Приват24 і Вебмані.

Перш, ніж взяти кредит завжди обмірковуйте його необхідність та мету, тільки тоді він буде на благо і принесе вам вигоду!

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України