27 Листопада 2018

Кредитна спілка. Принцип роботи, переваги й недоліки

Кредитна спілка. Принцип роботи, переваги й недоліки

Кредитною спілкою вважається об'єднання громадян, які надають своїм учасникам грошові позики на спеціальних умовах із заощаджень, які були зібрані завдяки вкладам усіх членів зазначеної спілки. Ніяких гарантій повернення позики надавати не потрібно. Такі організації не мають на меті отримати максимальний дохід, вони просто кредитують своїх членів на максимально вигідних умовах.

Кредитна спілка (КС) ‒ це фінансова установа, яка займається виключно наданням кредитно-фінансових послуг, керуючись Законом України «Про кредитні спілки».

Принцип функціонування кредитних спілок

КС має право надання фінансової та організаційної підтримки при реалізації різних гуманітарних програм і громадських ініціатив в інтересах членів, які входять до неї. Також кредитна спілка має право на здійснення благодійної діяльності та фінансування різноманітних соціальних проектів для інвалідів і дітей.

Яким чином можна скористатися послугами кредитної спілки?

Щоб мати можливість скористатися однією з послуг, що надаються КС, потрібно стати її членом. Це можна зробити після подачі відповідної заяви і сплати вступного внеску. Його розміри можуть коливатися в межах від 1 до 500 грн. Також необхідно підкреслити, що КС засновуються за принципом спільної співпраці всіх його членів (наприклад, трудовий колектив), за ознакою спільного проживання на одній території або приналежності до однієї релігійної організації. З цієї причини, не можна виключати можливості відмови прийняття в члени КС таких позичальників, які не відповідають принципам створення певного кредитного союзу, наприклад, відносяться до іншої релігійної організації. Кожен з членів КС має один голос на зборах всіх його членів.

Що необхідно знати?

Людям, які мають намір стати членами КС варто знати, що кредитні спілки ‒ це неприбуткові організації. Прибуток не закладений в собівартість наданих КС послуг. Передбачена маржа, проте чистого прибутку немає. Прибуток необхідний, щоб система мала можливість функціонувати.

На що варто розраховувати потенційним членам кредитних спілок? На превеликий жаль, видача позики на придбання нерухомості в КС ‒ явище не популярне. Це роблять неможливим ряд факторів. Кредитні спілки не мають інших джерел фінансування крім депозитів від фізичних осіб, на відміну від банківських установ, які мають десятки методів залучення грошей і отримання прибутку. До того ж, ще жоден з КС не отримував ліцензії на здійснення валютних операцій, а через це кредити видаються виключно в гривні. Ще одна причина полягає в тому, що більшість залучених коштів вкладаються інвесторами на строк до 1 року, тому що фізичні особи не хочуть ризикувати, вкладаючи свої гроші в КС на великий період.

У чому полягають переваги КС?

Основною перевагою КС є максимально швидке оформлення кредиту, мінімальна кількість документів і дуже лояльне ставлення до фінансового стану. Також в кредитних спілках максимально гнучкий підхід до тих позичальників, якими допускається прострочення. Штрафні санкції до таких позичальників можуть взагалі не застосовуватися. Таким чином, оформляти позики в кредитних спілках можна спробувати тим людям, які в банку отримали відмову. Однак, в кредитні спілки варто звертатися лише за невеликою сумою кредиту (для покупки побутової техніки, електроніки та ін.) В розмірі не більше ніж 100000 грн. на 6-12 міс. Якщо ж потрібна більша сума, краще оформляти кредит в банківській установі.

Недоліки КС

Ставки на кредити в КС набагато вищі, ніж в банківських установах. Серйозним недоліком також є видача КС невеликих кредитів на нетривалий термін в національній валюті. Однак, постійна конкуренція за позичальників з банками, змушує КС займатися пропозицією нових кредитних продуктів. Як приклад можна відзначити введення послуги автокредитування.

Кредитування від МФО ‒ вигідна альтернатива кредитуванню в КС

Оформлення кредитів в МФО, сьогодні стає все більш популярним явищем. Це дуже просто можна пояснити тим, що у даного виду кредитування набагато більше «плюсів», ніж у будь-яких інших кредитних продуктів, які пропонує банк або КС. Отримавши мікропозику онлайн на свою пластикову карту за допомогою сервісу Глобал Кредит, Ви зможете скористатися не тільки необхідними Вам позиковими коштами, а й отримати максимально якісне обслуговування, найчесніші на кредитному ринку умови і бути на 100% впевненим у високому рівні безпеки під час проведення будь-яких операцій зі своїми фінансами.

Отримати гроші в борг в сервісі Глобал Кредит можна отримати за допомогою 2-х способів:

Щоб оформити онлайн позику, клієнтові необхідно витратити максимум 15 хв. З документів потрібні лише код і паспорт. Поручителі, застава та довідка про доходи не потрібні. Процедура оформлення максимально проста ‒ заходите на офіційний інтернет-ресурс МФО, заповнюєте і відправляєте на розгляд спеціальну анкету позичальника, після схвалення заявки кошти відправляються Вам на карту.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України