28 Серпня 2018

Як правильно та вигідно погашати свої кредити

Як правильно та вигідно погашати свої кредити

З огляду на те, що більшість українців активно користуються кредитами, багатьом буде цікаво дізнатись, яким чином вигідно і правильно розраховуватися зі своїми боргами та кредитами.

Оформити кредит дуже легко, а розрахуватись за нього – набагато складніше. Але як би там не було, позичальник може вилізти навіть з найглибшої кредитної ями. Наші рекомендації і методи дадуть можливість погасити навіть досить серйозні борги: правильно погашати свій борг, знайти кошти для його оплати, знайти оптимальний варіант виплат.

Прострочення заборгованості по кредитній карті

Не можна ігнорувати листи від банку, скидати їх дзвінки і пропадати. Якщо Ви бачите, що ситуація близька до критичної, і у Вас немає можливості своєчасно розрахуватись за кредитом – терміново зверніться до кредитора і розкажіть йому все. Обов'язково підкресліть, що Ви не плануєте обманювати банківську установу і своєчасно оплачували кредит, поки у Вас не з'явились серйозні обставини. Скажіть, що Ви готові систематично погашати посильну суму. Банкам не вигідні довгі судові тяжби, тому вони завжди йдуть назустріч клієнту.

Вони часто пропонують тимчасово знизити відсоткову ставку, а якщо є вагомі причини – можуть повністю скасувати штрафні санкції або змінити графік погашення. Все це дасть можливість рухатись уперед, і Ваша кредитна репутація при цьому не страждатиме. Само собою, Вам більше не можна буде використовувати свою кредитну карту, щоб ще більше не погіршити ситуацію.

Банківська установа так само як і Ви зацікавлена, аби Ви погасили свою заборгованість. Є багато прикладів, коли банки погоджуються на закриття кредиту навіть собі в мінус, при цьому кредитна репутація позичальника ніяк не страждає.

Висновок

  • Проінформуйте банківську установу, що у Вас більше немає можливості виплачувати кредит;
  • Обов'язково зафіксуйте свій борг;
  • Прикладіть усіх зусиль, щоб пом'якшити умови з виплати.

Платіть більше, ніж мінімальний внесок

Банки та інші кредитно-фінансові установи люблять, коли позичальник виплачує саме таку суму, яка вказана в кредитному договорі. Ви впевнені, що кредит виплачується, однак, відсотки по ньому лише збільшуються. Якщо Ви почнете збільшувати щомісячні внески, Вам це буде набагато вигідніше, тому що Ви зведете до мінімуму терміни виплати. Згідно зі статистикою, близько 10% всіх наших доходів ми витрачаємо на абсолютно випадкові покупки, тому постарайтесь відразу ж вносити цю суму на свій кредитний рахунок.

Мінімальний внесок по кредиту влаштований за таким принципом, щоб позичальник виплачував кредит максимально довго, що вкрай вигідно банківській установі. Якщо ж Ви внесете мінімальний платіж навіть з маленьким простроченням, він може повністю піти на погашення пені та штрафу. Ви виплачуватимете кредит, а борг перед банком зменшуватись не буде.

В першу чергу гасіть найдорожчі кредити

Дана рекомендація здається очевидною, однак, більшість людей намагається розрахуватись спочатку за невеликі кредити, бо це зробити легше. Діючи так, позичальники переплачують відсотки за обслуговування, тому в підсумку їм доведеться платити набагато більшу суму. Наприклад, Ви винні гроші по кредиту під 13% на рік, ще один кредит відкритий у Вас під 10%. Навіть якщо суми виплати за цими кредитами ідентичні, необхідно зосередитись на погашенні саме першого кредиту, вносячи по другому лише мінімальні внески.

Інша ситуація, коли у Вас є непогашені мікропозика та кредитна карта. У такій ситуації набагато вигідніше закрити мікропозику використавши кредитну карту.

Оплачувати відсотки Ви будете змушені в будь-якому випадку, однак, так Ви заплатите їх набагато менше.

Завжди плануйте свій бюджет

Швидше за все, Ви здійснюєте такі покупки, яких можна було б і уникнути, вирішивши, що витрачена сума все одно не має ніякого значення. Хіба може вплинути на фінансовий стан людини зайвий стаканчик еспресо, якщо попереду виплата кредиту на автомобіль? Це може прозвучати дивно, але потрібно вести облік усіх своїх витрат, так Ви зможете побачити, на яких пунктах можна економити. Іноді навіть мінімальної суми може вистачити на те, щоб погасити виплати за відсотками, а крім цього, можна внести трохи більшу суму, ніж мінімальний платіж. Для цього може знадобитись саме та сума грошей, яку Ви витратили на абсолютно непотрібні покупки.

Постарайтесь збільшити свій заробіток і обов'язково розставте пріоритети

Загальних порад тут немає. Деякі люди мають можливість збільшити кількість робочих днів або годин, деякі починають працювати довше отримуючи за це премію. Інші збільшують свій щомісячний дохід завдяки своєму хобі та вмінням. Шукайте для себе підробіток, погоджуйтесь на будь-яку тимчасову роботу. Якщо Ви маєте машину, можете підробляти вечорами таксистом. Можете спробувати реалізувати непотрібні речі. Те, що багато років валялось у Вас в коморі, може принести Вам несподіваний дохід в $ 30- $ 40. А цього може з лишком вистачити для внесення платежу по кредиту.

Рефінансування

Якщо Вами був оформлений великий кредит на покупку нерухомості чи розвиток бізнесу, і було виплачено не менше 30% цього кредиту, Ви маєте право попросити свій банк про проведення реструктуризації. Це може бути вигідно для позичальника тоді, коли банк починає видавати кредити для цих же цілей під більш низький відсоток. Банки часто погоджуються піти назустріч клієнту і він може отримати від цієї угоди не лише зниження відсотків по своєму кредиту, а й продовження терміну виплат по заново оформленому кредиту.

Пролонгація

Більшість МФО і банків пропонують своїм клієнтам, які не встигають вчасно погасити свою заборгованість, розрахуватись лише за відсотки, а термін кредитування продовжити ще на певний час. Це дуже комфортний варіант для мінімальних кредитів, тому що відсотки по ним будуть невеликими, а кредитна репутація позичальника не постраждає.

Такі прості рекомендації дадуть Вам можливість обійти більшість проблемних ситуацій з виплатою кредитів. Кредити – правильний і потрібний інструмент, який здатний значно розширити наші можливості, і правильне ставлення до даного інструменту – запорука Вашого успіху.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України