29 Червня 2017

Цікаві факти про монети

Цікаві факти про монети

Останнім часом «дрібні гроші» повільно, але впевнено виходять з нашого побуту. На зміну монетам приходять паперові гроші, а частіше - безготівковий розрахунок. Але ж монети - це самі «старі» гроші. Саме з монетами пов'язано безліч цікавих і незвичайних фактів, про які ми сьогодні і поговоримо.

Самі важкі монети

Швеція. Вага становила майже 20 кілограм. На кутах монети були відбитки спеціальної печатки короля, а сама монета була виготовлена у вигляді «невеликого» прямокутника.

Важка квадратна монета

Рекордсмен за вагою серед монет - монета відлита з чистого золота монетним двором Перта в Австралії. Діаметр - 80 см, товщина - 13 см, маса - 1 тонна. Номінал монети - 55 мільйонів американських доларів.

Найважча монета із золота

Найбільший номінал

Найбільший номінал монети був виготовлений в Індії. На дворі в той момент був 1654 рік. Зроблена вона була з золота, номінал - 200 мохурів. Вага становила 2,177 кілограма. До нашого століття не дожила, зникла з Біхара (Індійський штат) в 1810 році. Але для бажаючих помилуватися на подібну монету, в Британському музеї (Великобританія, Лондон) можна побачити її відбиток.

Цінна монета

Афіни. Дата виготовлення невідома, але при цьому, срібну декадрахму оцінили в 314.000 доларів і продали на аукціоні в Цюріху.

Найцінніша монета

Маленька вартість

Россійська Імперія. Так званий «напів-гріш» або «полушка», номінал якого становив чверть копійки. Вага монети - всього лише 0,17 грама.

Напів-гріш - монета з найнижчим номіналом

Незвичайна форма

Китай. Бронзові монети створювалися більше 2000 років до нашої ери. Форма варіювалася, оскільки відливалися такі «злитки» з бронзи у формі тих предметів, що були під рукою - дзвіночки, ножі та навіть мотики!

Китайські монети незвичайної форми

Дивна назва

Венеція, початок 16 століття. Монета з гучною назвою - «газетта» міцно увійшла в побут жителів Венеції. Оскільки її номінал дорівнював вартості газети, то дуже скоро паперові газети з «Письмових вістей», як називалися у 1556 році, стали «газетами» - за назвою монети, яку слід було віддати за покупку.

Італійська монета - Газетта

Сама красива монета

Мексика. Найкрасивішою монетою визнали срібну монету з Мексики. На ній зображений календар ацтеків і герб мексиканців.

Найкрасивіша монета

Подвійна монета

США, 20 століття. Номінал - 20 доларів, на інвестиційній монеті був викарбуваний подвійний орел. Через деякий час монети пішли на переплавку, але 10 залишилося в невідомих місцях. ФБР змогло знайти дев'ять монет, а ось на пошуки останньої пішло півстоліття. Колекціонер зумів залишити монету у себе, але при цьому, влада домоглася визнання монети державною власністю.

Найкрасівіша монета

Монета-амулет

У Росії такою монетою є п'ятак (поклади під п'яту). США - перший долар, який був зароблений особисто (зберігати в гаманці і нікому не віддавати). Німеччина - монету будь-якої вартості надіти на мотузочку і носити замість кулона на шиї.

Недовговічні гроші

1825 рік, Росія. Були зроблені монети із зображенням майбутнього князя Костянтина, який був сином померлого Олександра I. А коли на престол зійшов Микола, то всі монети вирушили назад, щоб бути переплавленими.

Легка, як пір'їнка

Зроблена в Непалі, в 1740 році. Номінал - чверть джава, і вирізали таку монетку з більшої. Вага становила дві тисячних грама.

Чому «копійка»?

Назва з'явилася за часів уряду Івана Грозного, який дав розпорядження карбувати монети зі срібла. На всіх виготовлених монетах було зображення правлячого князя, який тримав в руках спис. Спочатку це були саме «копійні» (від рос. - копье) гроші, але з часом прижилася назва «копійка».

Незвичайне призначення

Домінікана: монети-гирьки. Десятицентова монета важить два з половиною грами. У 1959 році в Канаді монети використовувалися для того, щоб виміряти довжину предмета. Німеччина: монета для оцінки якості пива. Потрібно покласти монету на високу піну, і почекати. Якщо не тоне - значить, алкоголь хороший.

 Монета гирька

Грошенят не вистачає? З нами проблеми немає!

Як говориться, навіть одна монета - це гроші. Але погодьтеся, краще мати багато паперових купюр. Наша компанія Глобал Кредит пропонує своїм клієнтам мікрокредити на картку в Україні. Якщо вам не вистачає кілька сотень до зарплати, або декількох тисяч на покупку нової техніки, звертайтеся до нас. Ми простягнемо руку допомоги кожному.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України