02 Січня 2017

Цікаві факти про гроші

Цікаві факти про гроші

Атрибут сучасного життя, міцно вкорінений у побуті кожного з нас - все це про гроші. Ми користуємося ними щодня, проте не всі замислюються, що з переважною більшістю цікавих фактів ми не знайомі. Спеціально для вас, ми зібрали 10 найцікавіших фактів з фінансового всесвіту.

Факт № 1: Бенджамін Франклін на 100-доларовій купюрі - чому він?

Багатьом відомо, що на американських доларах зображуються президенти Америки. І лише Гамільтон і Франклін є винятком (а ні Бенджамін Франклін, а ні Олександр Гамільтон не були президентами США): портрети обох нанесені на 10 і 100 доларові купюри відповідно. Так що ж вони забули тут?

Олександр Гамільтон - 1-ий міністр фінансів США, під його керівництвом була складена успішна програма прискореного торгово-промислового розвитку США.

Як відомо, Бенджамін Франклін поставив свої підписи на трьох найбільш значущих документах в історії США: Декларації про Незалежність, Конституції, Версальському мирному договорі 1783 року. Ось і вирішили предки увічнити його таким чином. Як бачимо - досить ефективно!

Факт № 2: зображення піраміди на доларах

В цілому, виникає закономірне питання: а яке відношення мають піраміди до американських доларів? Виявляється - має, та ще з явним підтекстом! Так образно символізуються перші 13 штатів в США (в піраміді також 13 блоків!). А відсутність вершини вказує на те, що процес створення ідеальної держави не має кінця, лише постійний розвиток і рух вперед.

Факт № 3: окреме місто - окрема валюта

Найбільш відомий приклад це м. Ітака в штаті Нью-Йорк. Місцева валюта називається «Ітакська година» і в більшості випадків є еквівалентом оплати однієї години праці одним робітником. Ітакська година приблизно дорівнює 10 доларам, - не поганий курс, вірно? Як результат - в обігу перебуває понад 100 тис. доларів в цій специфічній валюті.

Факт № 4: для всесвітньо відомої настільної гри «Монополія» створюється більше ігрових грошей, ніж випущено в реальному світі

Як стверджують представники компанії, за минулий рік вони надрукували суму, що перевищує 30 мільярдів. В цей же час, випуск реальних банкнот склав менше 1 мільярда доларів.

Факт № 5: скільки разів можна скласти банкноту, перш ніж вона порветься?

Проводилось спеціальне дослідження, в перебігу якого експериментальним шляхом було виявлено, що купюра може бути складена близько 4000 разів і лише після цього вона розірветься. Середній термін використання - 2 роки.

Факт № 6: створення і знищення валюти

Рішення про випуск грошей приймає Національний Банк. Вони замовляють необхідну кількість у своїй друкарні і після отримання організовують спеціальну перевірку. В ході цього заходу, частина валюти відправляється на знищення, тому що не проходить перевірку за деякими критеріями.

Факт № 7: за грошима стежать

Хто ж, запитаєте ви? Секретна служба, - відповідаємо ми. Мета як там не є благородна: перешкодити фальшуванню грошей. На сьогоднішній день, близько 250 000 доларів, що перебувають в обігу - підроблені.

Факт № 8: чому на монетах є борозенки?

Свого часу шахраї часто зрізали з зовнішньої сторони невеликі смужки. Так як всі монети виготовлялися з дорогоцінних металів, їх вартість підкріплювалась вагою. Але монетний двір вирішив виправити дану ситуацію і на монети стали наносити спеціальні борозенки. Цікаво: на монетах різного номіналу різна кількість борозенок.


Факт № 9: коктейль «Рокфеллер» замовляли?

В американських закладах елітного класу свою популярність знайшов коктейль зеленого кольору, який п'ють через стодоларову купюру. Природно, що вона очищається спеціальним приладом за допомогою ультрафіолету - гігієна понад усе!


Факт № 10: паперові гроші зовсім не паперові!

Так-так, ви не помилилися! Друкують сучасні купюри не на папері, а на спеціальному матеріалі. Він виготовляється з бавовни і нейлону, що дозволяє використовувати банкноти протягом тривалого періоду. В іншому випадку купюри не прожили б і кількох тижнів, перебуваючи в постійному обігу. У деяких країнах все ще продовжують експериментувати і шукають більш зносостійкий матеріал. Праця не марна - вже в низці країн можна зустріти гроші, виготовлені з тонкого пластику.

P.S. Факти фактами, але в житті можуть виникнути ситуації, коли терміново потрібні гроші. Щоб вирішувати фінансові труднощі і працює компанія "Глобал Кредит". Ми з радістю відаємо гроші онлайн на картку на суму до 10000 гривень, для цього потрібно всього лише заповнити онлайн-анкету або звернутися у найближче відділення.

Швидкі онлайн кредити на картуКредити з 18 років на картуТермінові кредити без відмови онлайнКредит онлайн на карту без довідок про доходиКредитний онлайн-калькуляторЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуОнлайн кредит 365 днівЕкпрес-кредит онлайн на картуМиттєві, моментальні кредити на картуКредит без застави та поручителівШвидкі кредити для підприємцівОнлайн кредити, гроші до зарплатиІнтернет-кредитування на карту онлайнОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньТермінові кредити оналйн на картуУчасники ринку мікрокредитувания України