02 Січня 2017

Цікаві факти про гроші

Цікаві факти про гроші

Атрибут сучасного життя, міцно вкорінений у побуті кожного з нас - все це про гроші. Ми користуємося ними щодня, проте не всі замислюються, що з переважною більшістю цікавих фактів ми не знайомі. Спеціально для вас, ми зібрали 10 найцікавіших фактів з фінансового всесвіту.

Факт № 1: Бенджамін Франклін на 100-доларовій купюрі - чому він?

Багатьом відомо, що на американських доларах зображуються президенти Америки. І лише Гамільтон і Франклін є винятком (а ні Бенджамін Франклін, а ні Олександр Гамільтон не були президентами США): портрети обох нанесені на 10 і 100 доларові купюри відповідно. Так що ж вони забули тут?

Олександр Гамільтон - 1-ий міністр фінансів США, під його керівництвом була складена успішна програма прискореного торгово-промислового розвитку США.

Як відомо, Бенджамін Франклін поставив свої підписи на трьох найбільш значущих документах в історії США: Декларації про Незалежність, Конституції, Версальському мирному договорі 1783 року. Ось і вирішили предки увічнити його таким чином. Як бачимо - досить ефективно!

Факт № 2: зображення піраміди на доларах

В цілому, виникає закономірне питання: а яке відношення мають піраміди до американських доларів? Виявляється - має, та ще з явним підтекстом! Так образно символізуються перші 13 штатів в США (в піраміді також 13 блоків!). А відсутність вершини вказує на те, що процес створення ідеальної держави не має кінця, лише постійний розвиток і рух вперед.

Факт № 3: окреме місто - окрема валюта

Найбільш відомий приклад це м. Ітака в штаті Нью-Йорк. Місцева валюта називається «Ітакська година» і в більшості випадків є еквівалентом оплати однієї години праці одним робітником. Ітакська година приблизно дорівнює 10 доларам, - не поганий курс, вірно? Як результат - в обігу перебуває понад 100 тис. доларів в цій специфічній валюті.

Факт № 4: для всесвітньо відомої настільної гри «Монополія» створюється більше ігрових грошей, ніж випущено в реальному світі

Як стверджують представники компанії, за минулий рік вони надрукували суму, що перевищує 30 мільярдів. В цей же час, випуск реальних банкнот склав менше 1 мільярда доларів.

Факт № 5: скільки разів можна скласти банкноту, перш ніж вона порветься?

Проводилось спеціальне дослідження, в перебігу якого експериментальним шляхом було виявлено, що купюра може бути складена близько 4000 разів і лише після цього вона розірветься. Середній термін використання - 2 роки.

Факт № 6: створення і знищення валюти

Рішення про випуск грошей приймає Національний Банк. Вони замовляють необхідну кількість у своїй друкарні і після отримання організовують спеціальну перевірку. В ході цього заходу, частина валюти відправляється на знищення, тому що не проходить перевірку за деякими критеріями.

Факт № 7: за грошима стежать

Хто ж, запитаєте ви? Секретна служба, - відповідаємо ми. Мета як там не є благородна: перешкодити фальшуванню грошей. На сьогоднішній день, близько 250 000 доларів, що перебувають в обігу - підроблені.

Факт № 8: чому на монетах є борозенки?

Свого часу шахраї часто зрізали з зовнішньої сторони невеликі смужки. Так як всі монети виготовлялися з дорогоцінних металів, їх вартість підкріплювалась вагою. Але монетний двір вирішив виправити дану ситуацію і на монети стали наносити спеціальні борозенки. Цікаво: на монетах різного номіналу різна кількість борозенок.


Факт № 9: коктейль «Рокфеллер» замовляли?

В американських закладах елітного класу свою популярність знайшов коктейль зеленого кольору, який п'ють через стодоларову купюру. Природно, що вона очищається спеціальним приладом за допомогою ультрафіолету - гігієна понад усе!


Факт № 10: паперові гроші зовсім не паперові!

Так-так, ви не помилилися! Друкують сучасні купюри не на папері, а на спеціальному матеріалі. Він виготовляється з бавовни і нейлону, що дозволяє використовувати банкноти протягом тривалого періоду. В іншому випадку купюри не прожили б і кількох тижнів, перебуваючи в постійному обігу. У деяких країнах все ще продовжують експериментувати і шукають більш зносостійкий матеріал. Праця не марна - вже в низці країн можна зустріти гроші, виготовлені з тонкого пластику.

P.S. Факти фактами, але в житті можуть виникнути ситуації, коли терміново потрібні гроші. Щоб вирішувати фінансові труднощі і працює компанія "Глобал Кредит". Ми з радістю відаємо гроші онлайн на картку на суму до 10000 гривень, для цього потрібно всього лише заповнити онлайн-анкету або звернутися у найближче відділення.

Кредити з 18 років на картуКредитний онлайн-калькуляторШвидкі кредити для підприємцівШвидкі онлайн кредити на картуТермінові кредити без відмови онлайнЦілодобові кредити на картуСпоживчий кредит на картуКредит онлайн на карту без довідок про доходиОнлайн кредит 365 днівМиттєві, моментальні кредити на картуКредити на карту онлайн з поганою кредитною історієюТерміново гроші в борг не виходячи з домуЕкпрес-кредит онлайн на картуКредит без застави та поручителівІнтернет-кредитування на карту онлайнМікрокредити в Україні на карту і готівкоюМінікредити в Україні готівкою та на картуОнлайн кредити, гроші до зарплатиОнлайн кредити, займи на банківську картуКредити на карту не виходячи з дому від Глобал КредитШвидко гроші на карту онлайн та готівкоюТермінові кредити оналйн на картуОнлайн заявка на швидки кредит готівкоюСловник кредитних термінів і визначеньУчасники ринку мікрокредитувания України